ראשי

צ'יפאפאם הוא שם של חטיף שיהודי קוצ'ין נהגו לאכול בחגים. זה היה החטיף האהוב על סבא וסבתא שלי. הבלוג הזה מוקדש לזכרם ולזכר כל העולים מקהילת יהודי קוצ'ין אשר אינם איתנו עוד אבל השאירו בנו את טעמו של האוכל המופלא. הבלוג הזה מיועד לכל מי שרוצה לחזור למחוזות ילדותו, לזכרונות מהבית, לאוהבי אוכל ולכל מי שרוצה להכיר טעמים חדשים ולחוות הרפתקאה של ניחוחות משכרים, צבעוניות של טעמים, חריפות מול מתיקות, חומרי גלם שלא הכרתם. הבלוג מאפשר מסע קולינרי עשיר ומרתק.

תמר הינדי

תמר הינדיכף אחת מהתרכיז הזה משדרגת את כל מאכלי הבשר והדגים. הטעם הוא חמצמץ ולכן לא צריך להפריז בכמות. ניתן היום להשיג גם את הפולים האורגינליים באריזת ואקום בחנויות תבלינים המתמחות. בהודו זה נקרא פולי וזה מגיע בצורה של תרמיל כמו שעועית. 

התמר הינדי הוא פרי חמוץ המשמש להורדת משקל.
אופן השימוש: החומצה ההידרו קסיסיציטית הנמצאת בו מעכבת ייצור אנזים האחראי לסינטוז חומצות שומן בתהליך המרת סוכר הפירות לשומן.
אכילת תמר הינדי מסייעת לכבד לייצר גליקוגן. רמה גבוהה שלו בדם מאפשרת לסייע בדיכוי התיאבון וכמקור E  זמין לגוף, כתוצאה מכך גם יורדת צריכת הסוכר שלנו.
כמו כן, הפרי פועל ליציאות (משלשל עדין). נוגד עוויתות וכיווצים (כאבי בטן) מקל על דלקות בגרון, ברונכיט ושיעול ומטפל בבעיות מעיים.
צריכת תמר הינדי מקובלת ברפואה ההודית גם כיום.

תגובה 1:

Add a comment